Kennel Leedalein

Subtitle

FI MVA RM-12 JK3 TK1 BH Biscaya von Fausto  "Bica"

              

                                    FI MVA RM-12 JK3 TK1 BH Biscaya von Fausto  "Bica"

                                                   21.09.2007 - 4.4.2016                                                      
                                     HD D/E   SP IV  sydänkuuntelu: ei sivuääniä

                                           kasvattaja: Torsten Lemmer, Saksa


"Bicaa" ei käytetä jalostukseen.

"Bica" palkittiin  SSPH:n vuoden 2014 parhaana TOKO-koirana.

Kolmas TOKO-koe 9.2.2014, tulos 190,5 pist. I palkinto TK1 KP

Toinen TOKO-koe oli 26.1.2014, tulos 187,5 pist. I palkinto  KP.
Ensimmäiseen TOKO-kokeeseen "Bica"osallistui  17.11.2013, tulos 192pist. I palkinto KP

Vuonna 2013 "Bica" sai JK3 koulutustunnuksen Harjavallassa 4.5.2013.

"Bica" jatkoi myös vuonna 2012 voitokasta PK-koiran uraansa:

SBY:n Uudenmaan alaosaston Vuoden PK-bokseri-kiertopalkinto.
Rotumestari-12 jäljiltä JK3.
SBY:n Vuoden 2012 Jälkikoira-palkinto.

KKK ry:n Paras Palveluskoira-kiertopalkinto.

SSPH:n vuoden 2012 Paras Koira-kiertopalkinto ja paras jälkikoira "Meksun Pytty" kiertopalkinto.

Myös vuosi 2011 oli "Bicalle" voitokas:

SBY:n Uudenmaan alaosaston "Paras Palveluskoira"- ja "Kauniit ja Rohkeat" kiertopalkinnot tulivat tunnustuksena menestyksestä niin näyttely- kuin palveluskoirapuoleltakin. 

KKK ry:n  vuoden 2011 paras palveluskoira ja sai jälleen nimensä Vuoden Palveluskoira-kiertopalkintoon.

SSPH:n vuoden 2011 Paras Koira-kiertopalkinto ja  paras jälkikoira "Meksun Pytty" kiertopalkinto. 

    

 

Vuosi 2010 oli "Bicalle" menestyksekäs.

 

"Bica" voitti SBY:n Uudenmaanalaosaston "Kauniit ja Rohkeat"- sekä "Vuoden Näyttely Bokseri"- kiertopalkinnot

 

 

 

"Bica" voitti myös Suomen Bokseriyhdistyksen "Bokseritaulu"- kiertopalkinnon.

Wilmer Lundqvistin vuonna -71 lahjoittaman kiertopalkinnon saa koira, jolla vuoden aikana on PK-kokeista ja näyttelyistä yhteenlaskettuna parhain pistemäärä.

"Bica" oli  myös KKK ry:n vuoden 2010 paras palveluskoira ja sai KKK:n Vuoden Palveluskoira-kiertopalkinnon.

 

"Bican" näyttelytuloksia:

27.06.09 Hämeenlinna      ROP, sert          Gunnar Jensen
16.08.09 Ikaalinen            PN3, sert          Satu Ylä-Mononen
29.08.09 Tervakoski         PN4, varaCA      Giannone Salvatore
06.09.09 Tampere            VSP, sert           Irina Poletaeva
02.05.10 Somero              PN3, varasert    Tuula Seppälä
30.05.10 Järvenpää          ROP, sert          Janez Plestenjak 
05.06.10 Paimio                ERI, VAK4         Miguel Torrents  (Boksereiden erikoisnäyttely)
28.08.10 Janakkala           PN2, varaCA      Margaret Jones
12.12.10 Helsinki              PN4                   Igor Mioc            (Voittaja-10 näyttely)
21.05.11 Helsinki              PN4                    Danilo Furlani
03.07.11 Karjaa                 PN2                   Gunnar Jensen
09.07.11 Hyvinkää             PN2                    Jurate Butkiene
23.07.11 Helsinki              PN1, ROP, CACIB  Kari Järvinen
27.08.11 Tervakoski          PN2, CACIB        Helin Kasuk-Tenson
 
"Bican" PK-tuloksia:
12.09.09 Vantaa                 PAKK, BH        Juha Kuronen
22.05.10 Lohja                   PAJÄ, JK1       Jorma Suni          m196 t88 = 284 pist. 1-palkinto
29.06.10 Hollola                 PAJÄ, JK2       Vesa Häkkinen     m195 t71 = 266 pist. 1.sija    
17.09.11 Harjavalta            PAJÄ, JK3       Teijo Hanhilampi m155 t90 = 245 pist.
08.10.11 Kuortane, RM      PAJÄ, JK3        Pentti Rapila       m177 t76 = 253 pist.
21.08.12 Hämeenlinna        PAJÄ, JK3       Ilkka Hormila        m199 t73 = 272 pist. ykköstulos
01.09.12 Tampere, RM       PAJÄ, JK3        Heikki Tuomola   m187 t80 = 267 pist. RM-12    
04.05.13 Harjavalta            PAJÄ, JK3        Mauri Laine         m154 t70 = 224 pist.         

 

BK-Jgd CH-07 VDH-Jdg CH-07 Jh.Jdg-Sg-06

Rocco-Barocco von Fausto

Bundes-Sg-05  IPO1 AD

Valentino Shucky

Welt-Sg-02 Klub-Sg-02 INT CH-02 VDH CH-02 Jahres-Jgd-SG-00

Perico du Val d'Europe

 Ibsen von der Sembacher Flur
Olinda dei Cavalieri del Monferrato
Nina Shucky  Nobody von Santana
Frieda Shuck

BK-Jgd-CH-05 Jahres-SG 06 Bundes-SG 06  Jh-Sg-06 VPG1 FH1 AD

Oriental von Fausto

Atibox-Sg-02 Jahres-Sg-03 Klub-Sg-03 Europa-Sg-02 Bundes-Sg-02 VDH CH-03 In-Petto vom German Dream 

 Dylan dei Centurioni
Atlanta vom German Dream

Jahres-Sg-03 Atibox-Jgd-Sg-03

Insaida von Fausto

 Future vom German Dream
Armina von Fausto

VPG 1 AD Kör.B 

Jolena-laReina von Fausto

 

Atibox-Sg-02 Jahres-Sg-03 Klub-Sg-03 Europa-Sg-02 Bundes-Sg-02 VDH CH-03

VPG3 AD ang.02 Kör B,A 

In-Petto vom German Dream

Jahres-Sg-00 Öst.-Jhrsg-00

Dylan dei Centurioni

 Manfred dei Centurioni
Antje vom Schloss Friedestrom
Atibox-Sg-01 Jahres-Sg-01 Klub-Sg-99 Europa-Sg-98 Bundes-Sg-98 VDH CH Atlanta vom German Dream  Ibsen von der Sembacher Flur
Tequilla vom Hause Rehberg

Bundes-Sg-00 VPG1 AD

Armina von Fausto

Klub-Sg-96 VDH CH-96 FCI-Europa-Sg-95

Fausto von Santana

 Teck del Colle dell'Infinito
Kosima della Talpa

Atibox-Sg-97 Eropa-Sg-97 Bundes-Sg-97 Bundes-Jgd-Sg-96

Jolena Ipon Saan

 Nugget-Micro Ipon Saan
Laura van de Wielsterdijk